click to enable zoom
searching...
We didn't find any results
haritayı Aç
Görünüm Roadmap Satellite Hybrid Terrain Benim Konumum Tam Ekran Geri İleri

Gelişmiş Arama

More Search Options
We found 0 results. View results
Gelişmiş Arama
More Search Options
we found 0 results
Your search results
Gönderen admin Tarih: Mart 1, 2019
| 0

stüdyo 1+0 1+1 dairelerde hayat

 

stüdyo daire nasıl olur ?

Stüdyo daire, özellikle metropollerde gençler tarafından sıkça tercih ediliyor. Bu daireler 1+0 ve 1+1 olmak üzere ikiye ayrılıyor. 1+0 daireler içinde salon ve banyo dışında ayrı bir alan bulunmaz. Salonun içinde bir Amerikan mutfak yer alır. 1+1 daireler ise bir oda ve bir salondan oluşur. Bu dairelerde de salon içinde Amerikan mutfak bulunur. 1+1 dairelerin metrekareleri 35 ila 77 metrekare arasında değişir.

stüdyo 1+0 1+1 daire

stüdyo dairelerde hayat

Stüdyo daireler tüm yaşam alanının tek bir odadan oluştuğu daireler olarak tanımlanıyor. Yani mutfaktan banyoya, salondan yatak odasına kadar tüm bölümler tek bir oda içine yerleştiriliyor. Daha çok evli olmayan ya da öğrenciler tarafından tercih edilen stüdyo dairelere ilgi her geçen gün artıyor.

Yaşam standartlarının bizleri pratik ve hızlı bir yaşama ittiği şu günlerde yaşam alanı olarak tercih edilen Stüdyo daireler yatırımcıların yeni gözdesi.

En önemli özelliği pratik bir yaşam sunmak olan Stüdyo daireler tüm yaşam alanlarının iç içe olduğu daire tipi anlamına geliyor. Tek kullanım hacimli olarak da ifade edilen Stüdyo tipi dairelerde mutfak, yaşam alanı ve uyuma alanı bir arada tasarlanıyor.

stüdyo 1+1 daireler

stüdyo 1+1 daire

Hızlı yaşamın etkin olduğu şu zamanlarda Stüdyo daire tipleri sizlere zamandan kazanç sağlama imkanı sunuyor. Bütçe açısından da oldukça uygun olan bu daire tipleri yaşamı daha da kolay hale getirmeyi amaçlıyor.  2 tip Stüdyo daire bulunuyor. İlki 1+0 olarak tasarlanan, salon ve mutfak bir arada sunulan stüdyo dairelerdir. Bu daire tipinde banyo dışında ayrıca bir bölge bulunmaz. İkinci tip stüdyo dairelerin ise tek farkı 1+1 şeklinde tasarlanıyor olmalarıdır. Genellikle yatak odası olarak kullanılan ayrıca bir oda daha bulunur. Sağladığı avantajların başında ısınma giderlerinin ve elektrik, su gibi diğer giderlerin düşmesi, temizlik vaktinin kısalması gelen Stüdyo tipi daireler yerden tasarruf etmenizi de sağlar. Portatif, açılıp kapanabilen ev eşyalarıyla döşenen bu daire tiplerinde katlanılabilen ürünler yaygın olarak kullanılır ve yerden tasarruf sağlanır. Stüdyo tipi daireler genellikle yalnız ya da 2 kişi yaşayanların tercih ettiği bir daire tipi olarak dikkat çekiyor.

stüdyo 1+0 daire

stüdyo 1+0 daireler

Stüdyo daire fiyatları

Bu tip daireler daha fazla ışık alabilmesi için ağırlıklı olarak binaların en üst katlarında yer alır. Bu tür daireler her bir metrekarenin fonksiyonel kullanılmasını sağlar. Özellikle tek yaşayanlar, öğrenciler ve gençler için uygun olan daireler home ofis çalışanlar için de uygundur.Stüdyo daire fatura, temizlik gibi giderler düşünüldüğünde oldukça ekonomik bir yaşam tarzı sunar. Aynı zamanda bu tip daireler portatif eşyalarla kısa sürede dekore edilebilir. Taşınmak istenildiğinde de kolayca taşınma imkân sunar. Stüdyo daire iyi bir yatırım aracıdır. Satılık stüdyo daire ya da kiralık stüdyo daire metrekare hesabıyla büyük avantaj sağlar. Birçok markalı projede yer alan bu tip dairelerde fiyatlar lokasyon ve projeye göre farklılık gösteriyor.

Stüdyo tarzı daireler 1+1 dairelerden biraz farklıdır. Farkı ise tüm yaşam alanının tek bir oda olmasıdır. Bu tür daireler genellikle binaların en üst katında yer alır ve ışığı daha fazla alabilecek cephelere konumlu olarak yapılır. Mutfak, banyo ve salon tek bir odada yer aldığı için öğrenciler, evlenmeyi düşünmeyen bekarlar ve işlerini home ofisten yürütmek isteyenler için doğru bir seçimdir. Bu daireler yalnızca ıslak zeminler ayrılmıştır ve tek bir odadan ibarettir. Stüdyo daireler de 1+1 daireler gibi 35 metrekareden başlamaktadır. İyi bir yatırım aracı da olan stüdyo dairelerin kira yönünden de metrekare hesabıyla büyük avantajları vardır. Büyük dairelere oranda daha çabuk kiralanabilmektedir. Enerji tasarrufu sağlayan, kiralama ve satış işleminde kolaylıkla bulabileceğiz bu daireler oldukça avantajlı ve kullanışlıdır.

stüdyo dairelerde hayat

stüdyo daireler

1+0 veya 1+1 şeklinde inşa edilmiş stüdyo daire örnekleri, bu sınıflarda bulunan insanlar için tüm ihtiyaçları karşılayacak bir avantaj sunuyor. Çünkü bu tip evler; içlerine yerleştirilen eşyalar, kolay ısınma yöntemleri ve kolay bir şekilde temizlenebilmesi gibi özellikleriyle kullanıcılar için avantaj oluşturuyor. Genellikle uyku, yemek yeme, televizyon izleme, dinlenme, misafir ağırlama ve çalışma alanlarının bir araya getirildiği 1+0 daire örneklerinde ihtiyaç duyulan tüm mobilyaların ve beyaz eşyaların küçük bir alanda yer alması, pratik ve faydalı bir kullanım ortaya çıkartıyor.

Stüdyo daire sahibi olmanın avantajları

Özellikle, büyük şehirlerde üniversite kurumlarına veya büyük devlet kurumlarına yakın olan ya da aynı şekilde iş merkezlerine yakın konumda bulunan stüdyo daire gibi gayrimenkullere sahip olan kişiler, kârlı bir konuma geçebiliyor. Çünkü bu daireler, 2+1 ya da 3+1 yapıdaki büyük daireler yerine daha kısa amortisman süresi ile avantaj sağlıyor. 1+1 ya da 1+0 şeklinde satın alınacak bir daire, büyük daire yapılarına göre fiyat konusunda daha düşük olabilmesine rağmen kira konusunda daha avantajlı olabiliyor.

Evlerin sunduğu avantajlardan dolayı bu tip evleri kiralamayı tercih eden vatandaşlar, genellikle gelir seviyesi belirli bir konumda bulunan ve çalışan kişiler oldukları için kira bedelleri ev sahibi için avantajlı olsa da kiracı için düşük olabiliyor. Bu yapılar genellikle İstanbul gibi kentlerde, rezidansların ve büyük gökdelenlerin içinde inşa edilen evler olarak az alan kapladığından dolayı daha çok daire alternatifi oluşturuyor.

1+1 dairelere kimler ilgi gösteriyor?

  1. İş nedeniyle Türkiye’ye gelen yabancılar, sosyal donatılarıyla da öne çıkan markalı konut projelerinin 1+1 dairelerinde yaşıyor.
  2. Birikimini gayrimenkul yatırımından yana kullanmak isteyenler farklı nedenlerle 1+1 daireleri satın alıyor. Özellikle İstanbul’da hayata geçmesi beklenen mega projelerin çevresindeki projelerde tercih ettikleri 1+1 dairelerden kısa zamanda yüksek prim elde etme beklentisine sahipler. Böylelikle evinin değerini kısa sürede artırabiliyor.
  3. İstanbul gibi büyük şehirlere üniversite eğitimi almak için gelen üniversite öğrencileri için ev kiralamada ilk tercih 1+1 daireler… Aynı zamanda üniversite öğrencilerinin aileleri, çocuklarının geleceği için bir yatırım gözüyle bakarak, 4-5 yıl boyunca yüksek kira bedelleri ödemek yerine, kira öder gibi 1+1 daireleri satın almaya yöneliyor.
  4. Yalnız yaşayanlar, çalışma hayatına atılanlar da 1+1 dairelerde yaşayanlar arasında yer alıyor.
  5. 1+1 dairelerin kira fiyatlarının daha uygun olması, yeni evli çiftlerin konut seçiminde etkili oluyor.

 

1+1 dairelere yatırım yapmak için 5 neden

  1. 1+1 dairelerin satış fiyatları, büyük dairelere göre daha uygun.
  2. Kira garantisi var. 1+1 daireleri kiraya vermek çok daha kolay.
  3. Yatırım amaçlı alınan 1+1 daireler satışa çıkarıldığında alıcı daha çabuk bulunuyor.
  4. Şehir merkezinde satın alınacak 1+1 dairelerin kira getirisi, şehir merkezine uzak konumlanan bölgelerdeki 2+1 ve 3+1 dairelerin kira getirisine eşdeğer olabiliyor.
  5. Isınmadan dekorasyona masrafları daha az oluyor.

 “tekoda.net”   ve    “residences.com.tr”  ailesi olarak

Emlak sektöründe yılların tecrübesiyle, uzman kadromuz ve geniş portföyümüzle sizlere hizmete hazırız.

*Seçkin Emlak, Gayrimenkul ve Projeler için Özel olarak tasarlanmış,

*Kiralık ve Satılık Rezidanslar için en önemli alım satım kurumu olarak seçkin ve potansiyeli yüksek müşteri portföyünden oluşan çalışmalarıyla;

residences.com.tr ile

Alım ve satımlarda güvenilir bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirip hiçbir tarafın mağdur olmamasını sağlayan ticaret imkanı sunarak,

Uzman ekibiyle gayrimenkulün üzün değerini belirleyip alıcının ve satıcının kârını katlayarak ve gayrimenkulünüze değer katarak,

Alım ve satışlarınızın piyasadan daha hızlı ve güvenli bir şekilde satılmasını sağlayarak,

*Çalışmalarımızla ve iş ahlakımızla          *Hızlı ve uzman ekibimizle

tekoda.net ile;

HİZMETİNİZDEYİZ…megabass vision 95женские кроксы

Yorum Yap

Your email address will not be published.

Karşılaştırma Listesi